Vanaf 1 januari 2023 behoren alle cv-monteurs en gasinstallatiebedrijven in Nederland te beschikken over een Bewijs van Vakmanschap CO en een CO-certificering. Erik Eiling, manager van de Cottus Vakschool, is blij met de erkenning: “Dit is fantastisch nieuws! Het betekent dat wij zelf examens mogen afnemen bij onze eigen monteurs, maar ook de monteurs van onze klanten.”
CO is de afkorting die we gebruiken voor koolstofmonoxide en het staat niet voor niets bekend als de sluipmoordenaar. Je ziet of ruikt het niet, maar wanneer je het inademt kan dit ernstige lichamelijke gevolgen hebben. Elk jaar overlijden in Nederland gemiddeld vijf tot tien mensen door koolmonoxidevergiftiging en honderden mensen belanden in het ziekenhuis.
Daarom is de wettelijk verplichte certificeringsregeling in het leven geroepen voor het installeren en onderhouden van gasverbrandingsinstallaties en rookgasafvoeren. De regeling stelt onder andere minimumeisen aan het bedrijf, de installateur en de monteur en een steekproefsgewijze controle op uitgevoerd werk. Eisen waar de Cottus Vakschool dus aan heeft voldaan.
Op korte termijn beginnen we met het aanbieden van deze examens op onze Vakschool in Helmond. Het examen bestaat uit een theorie- en een praktijkdeel. Eiling: “We beginnen in Helmond, omdat dit de Vakschool is met de meeste ruimte. Als alles op die locatie goed gaat, kunnen we in de toekomst kijken naar uitbreiding richting onze Vakschool in Apeldoorn.”
Twee van onze Vakschooldocenten gaan binnenkort de rol van examinator vervullen in dit specifieke traject. Dit betekent dat zij zowel de theorie als het praktijkonderwijs kunnen onderwijzen en het officiële examen af kunnen nemen. Is het examen behaald, dan blijft het certificaat daarna vijf jaar geldig. Daarna moet er opnieuw examen worden gedaan.